Instagram Şirketleri Logo Tasarımı

Instagram Şirketleri Logo Tasarımı
  • 2 Temmuz 2021
  • Ciğdem Gürsoy

Instagram Şirketleri Logo Tasarımı

Görsel bir marka kimliği, işletmenizin sosyal medyada nasıl göründüğü ve hissettirdiği ile ilgilidir. Instagram'da güçlü bir görsel kimlik, marka mesajınızı güçlendirmenize, daha profesyonel görünmenize ve hatta profilinize gelen ziyaretçileri ömür boyu takipçilere dönüştürmenize yardımcı olabilir.

Instagram Şirketleri Logo Tasarımı Neden Önemli?

Birçok marka, görsel bir marka kimliğine sahip olmak için mücadele eder, ancak her şey, paylaştığınız her sosyal gönderide işletmenizin nasıl göründüğüne ve hissettirdiğine bağlıdır. Güçlü bir görsel marka kimliğine sahip olmak, tek bir kelime söylemeden markanızın kişiliği ve değerleri hakkında anında bir izlenim verebilir. Markanızın hikayesini paylaşmak için bir fırsat sunar. Kullandığınız renkler, yazı tipleri ve görüntüler, bir hikayeyi saniyeler içinde ifade edebilir. Instagram gibi kalabalık ve rekabetçi bir platformda, görsel markanızın gücü, birisinin profilinizi takip edip markanızla etkileşim kurmasını sağlayabilir veya tam tersi de geçerlidir.

Instagram Logo Seçiminde Bunları Unutmayın

Hemen hemen her tasarım projesinde ilk adım, ne söylemek istediğinizi ve kime söylemek istediğinizi tanımlamaktır. Bu, özellikle markalaşma söz konusu olduğunda geçerlidir. Marka değerlerinizi ne kadar iyi anlarsanız, markanızın misyonunu destekleyen güçlü bir görsel kimlik oluşturmak o kadar kolay olacaktır.

Henüz marka değerlerinizi belirlemediyseniz, markanız için bir sıfat listesi not edin ve bir kitleye iletmek için en önemli olduğunu düşündüğünüz detayları vurgulayın. Bu aşamada zorlanıyorsanız; kendinize markanızın hangi şehir veya araba tipi olacağını sorun. Ve spesifik olmaktan korkmayın. Bu, özellikle neden belirli bir çağrışım hissettiğinizi sorguladığınızda, markanızın kişiliğini daha net bir şekilde görselleştirmenize yardımcı olabilir.

Instagram şirketleri logo tasarımı oluşturma sürecinizin bir sonraki kısmı, hedef kitlenizi tanımlamaktır. Böylece Instagram'da kiminle rezonansa girmek istediğinize dair net bir fikriniz olur. Ve burada ne kadar detaylı olursanız o kadar iyidir. Örneğin, hedef kitlenizin Y kuşağı kadınları olduğunu biliyorsanız, kendinize ne tür müzik dinlediklerini, hangi markalardan satın aldıklarını, bir hafta sonu ne yaptıklarını ve hangi sosyal nedenleri umursadıklarını da sorabilirsiniz. Hedef kitle kişiliklerini bu şekilde oluşturarak, onlara kişisel düzeyde hitap eden marka bilinci oluşturmayı çok daha kolay halledeceksiniz.

Whatsapp Rebound Reklam Ajansı Whatsapp